Kineziterapija

Kineziterapija viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, pagrįsta tuo, kad tinkamas kūno judesys padeda pagerinti, atnaujinti bei išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcijas. Kineziterapijos priemonių planas sudaromas individualiai, atsižvelgiant į bendrą paciento būklę, biosocialinių funkcijų sutrikimus bei pakenktų organų ar sistemų būklę. Paupio globos namuose kineziterapija vykdoma kiekvieną dieną individualiai arba grupėmis.

             

 

INDIVIDUALI KINEZITERAPIJA

Priklausomai nuo gyventojų/pacientų poreikių, kineziterapijos metu dirbama su jais pasyviai arba aktyviai. Pagrindinis kineziterapijos tikslas-  mažinti sąnarių sąstingį, gerinti pusiausvyrą ir koordinaciją, didinti raumenų jėgą bei sąnarių judesių amplitudę, palaikyti bei gerinti  kraujotaką, limfos tekėjimą, atkurti sutrikusias ar prarastas organizmo funkcijas. Siekiant šių tikslų atliekamos mankštos, įvairios procedūros ne tik salėje bet ir gyventojų kambariuose. Vienas pagrindinių kineziterapijos tikslų dirbant su senyvo amžiaus žmonėmis – skatinti pakankamą senjorų judėjimą. Asmenis, turinčius pusiausvyros ir koordinacijos sutrikimų dėl traumų ar ligų, kartais tenka mokyti žengti pirmus žingsnius.

 

 

GRUPINIAI KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

Kiekvieną dieną gyventojai kviečiami dalyvauti grupinėje mankštoje, siekiant pagerinti ir išlaikyti jų kaulų, raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę. Mankštos metu atliekami įvairūs statiniai ir dinaminiai kvėpavimo, tempimo, raumenų jėgos ir sąnarių judesių amplitudę didinantys pratimai.

 

 

KOMPRESINĖ TERAPIJA

Siekiant pagerinti galūnių kraujotaką ir limfos tekėjimą naudojame kompresinę terapiją. Šios terapijos tikslai- gerinti veninę kraujotaką, mažinti spaudimą  į venų sieneles, šalinti nuovargio, sunkumo pojūtį kojose, skatinti toksinų šalinimą iš organizmo per limfą, gerinti raumenų būklę.